O mnie

Pracował w krakowskim oddziale „Gazety Wyborczej” i agencji Vis-a-Vis. Jako doświadczony fotoreporter od kilkunastu lat publikuje w polskich i zagranicznych tytułach, współpracuje z agencjami AFP, AP i Reuters. Pracował w Iraku, Afganistanie i większości krajów europejskich.

Od kilku lat zafascynowany współczesną architekturą, fotografuje realizacje najważniejszych architektów. Współpracując z wieloma architektami i branżowymi wydawnictwami, miał okazję dokumentować prace takich pracowni i twórców, jak m.in.: UN Studio, Querkraft, Mobius, Zaha Hadid, Peter Zumthor, Herzog & De Meuron, Sotyrys Pantopulos, Starck, Sanaa.

Kluczowym czynnikiem w jego pracy jest naturalne światło, dzięki któremu można uchwycić idealny obraz. Na przekór powszechnemu przekonaniu, że zdjęcie powstaje w mgnieniu oka, do każdego obiektu podchodzi z niezwykłą dbałością o szczegół. Uważa, że dobremu zdjęciu należy poświęcić cierpliwość i czas.


Prosto z FB

Zdjęcia z sesji wnętrz na stronie Studio Tęcza :) Dziękuję Piotr Stefański i Rafal Podgorski za miłą współpracę!!!

2 likes, 0 comments2 months ago

Photos from Architecture Photography / Fotografia Architektury - Paweł Ulatowski's post

Sala wykładowa w siedziebie Geberit Polska, projekt Digital Effect Design Studio. Zdjęcia zrobione obiektywami #irix 11/4 i #irix 15/2.4 -..

16 likes, 2 comments2 months ago